Haber

BOTAŞ’tan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi maçındaki “sözlü ve fiziki” saldırı nedeniyle açıklama

BOTAŞ Kulübü, ING Kadınlar Basketbol Harikalar Ligi play-off yarı final ilk maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile sözlü ve fiziki saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 7 Nisan’da Mersin’de oynanan ilk maçta rakip takımın teknik direktörü Roberto Iniguez’in sporcusu Melis Gülcan’a bir şeyler söyleyerek hem oyuncuyu hem de teknik ekibi kışkırttığı iddia edildi. bir pozisyondan sonra.

Maçın hakem üçlüsünün bu pozisyonu izlemekle yetindiği iddia edilen açıklamada, “Üçlü hakem maç boyunca kendilerine yapılan hakaret ve tehditleri görmezden gelerek aleyhimize çok rahat kararlar alarak bize gerekli mesajı verdiler. takım her zaman.” ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, genel menajer Gürkan Can’ın koridordaki karşı grup yetkililerinden baş antrenör Iniguez’i uyarmalarını istediği belirtilirken, şu görüşlere yer verildi:

“Iniguez bu duruma el hareketi ile karşılık verdi. Daha sonra genel menajerimiz Gürkan Can karşılık verince üzerine koşmaya çalıştı. Gürkan Can karşılık olarak İniguez’in üzerine koştu. Çıkan arbede sonucu taraflar sakinleşti. Genel Müdürümüz ikinci yarı başlamadan önce sahaya çıktı.Takım antrenörü ile gerginlik devam ederken tüm teknik grubumuz rakip grup yöneticileri ve taraftarlarının sözlü ve fiziki saldırılarına maruz kaldı.Arbedede grubumuz ısınamadı ve rakip grup yöneticileri oyuncularımızı sahaya çıkmamaları halinde tehdit ve küfür ettiler.Üçlü hakem ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) gözlemcisi saha içinde devam eden hücumlara rağmen maça başladı. tüm bu olaylara fiziki darp eden ve işi belli olmayanlar salonda oturmaya devam ederken, genel müdürümüz ve salondaki geliştirme kadromuz teknik grubumuz salonda oturmaya devam etti. Kaldırıldı. Tüm bunlar olurken TBF ve yetkililerinin sesinin çıkmaması hayret verici. Tüm olayları idari ve adli yollarla takip edeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu