Haber

Kayserispor’a 3 puan kesinti cezası onaylandı

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu Kulüp Lisans Kurulu’nun kulüplerine verdiği 3 puan silme cezasının onaylanmasına ilişkin, “Cesaretiniz kırılmasın Kayserispor her şeyin üstesinden gelebilecek büyük bir camia. zorluklar.” değerlendirmesini yaptı.

Koç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kayserispor’un 23 Aralık 2022 tarihli Kulüp Lisans Kurulu kararına yaptığı itiraz ve kararın ertelenmesi talebinin Tahkim Kurulu tarafından reddedildiğini bildirdi.

Bu kararla sarı kırmızılı takımın 3 puanının silindiğini ve 46 puanla ligde 9. sıraya gerilediğini belirten Koç, şöyle konuştu:

“Öncelikle belirtmek isterim ki, bu itirazı Tahkim Kurulu’na yapmasaydık, Aralık ayı sonunda üç puanımız silinecek ve ligin başında çok daha zorlu bir sıralama ile karşı karşıya kalacaktık. Çıkan kararda da belirtildiği üzere kulübümüz borç sarmalından kurtulmadığı takdirde sürekli olarak milli lisans almakta zorlanacaktır.Açıklamada, Muhteşem Lig’den 9 kulüp milli lisans alamadığını gösteriyor. kulüplerimizin mali yapısı ne kadar külfetli.Bu dönemi acı tatlı bitirmek üzereyiz.Şimdi hedefimiz kulübümüzün yeni dönemde en iyi yerlere gelmesi için hazırlıkları tamamlamak.Camia olarak herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Cesaretiniz kırılmasın, Kayserispor her zorluğun üstesinden gelen büyük bir camia.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu