Ekonomi

Sivas’ta kurulan Güneş Enerjisi Santrali ilçenin elektrik ihtiyacını karşılıyor

Sivas’ın Gemerek ilçesinde kurulan Güneş Enerji Santrali, ilçenin elektrik ihtiyacını karşılayacak ve belediye kasasına her ay yaklaşık 700 bin TL gelir sağlayacak.

Sivas’ın Gemerek ilçesinde belediye tarafından kurulan Güneş Enerji Santrali hizmete açıldı. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan GES’e ilçe protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. GES dualar ve fedakarlıklar ile hizmete açıldı. Yaklaşık 30 milyon liraya kurulan 1 megavatlık GES sayesinde ilçedeki 2 bin hanenin elektrik ihtiyacının tamamı karşılanacak.

“GES üretime başladı”

Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, proje sayesinde ilçenin elektrik ihtiyacının karşılandığını belirterek, “Gemerek Güneş Enerji Santrali yaklaşık 15 milyon TL’ye ihaleye çıktı. Gemerek Belediyesi gibi ilçenin de elektrik vermesi çok zor. Böyle büyük projelerin altından kalkabiliyoruz. Gemerek Belediyesi olarak biz bu projeyi tamamladık. Maliyeti yaklaşık 30″. Milyon TL civarında olan 1 megavatlık GES projemiz 23 Mart itibarıyla elektrik üretmeye başladı. Bu proje ilçemizin elektrik ihtiyacını karşılıyor.” – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu