Haber

Akyazı’da ramazanda gıda denetimleri sıklaştırıldı

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde zabıta ekipleri ramazan ayı nedeniyle fırın ve marketlerde denetim gerçekleştirdi.

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki fırın ve marketlerde aralıksız denetimlerini sürdürüyor.

Ramazan ayı nedeniyle fırınlarda kilo, tarife ve hijyen kontrolü yapan gruplar, esnafa uyulması gereken kurallar hakkında bilgi verdi.

Ekipler ayrıca vatandaşların zarar görmemesi için marketlerde etiket kontrolü gerçekleştirdi. Ocak ayı itibarıyla 77 markette 1110 eser denetlenirken, etiket ve kasa fiyatlarının uyumsuzluğu ve son kullanma tarihi geçen eserlerin satışı nedeniyle 9 zincir mağazaya 12 idari işlem uygulandı.

Denetimlere aralıksız devam ettiklerini kaydeden Başkan Bilal Soykan, “Ramazan ayı nedeniyle fırınlarda ağırlık ve hijyen kurallarına uyma konusunda özel bir hassasiyet gösteriyoruz. Çok şükür kapsamında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadık. Yaptığımız denetimler.” bilgisini paylaştı.

Zincir marketlerde etiket hileleriyle vatandaşların mağdur edilmesine asla izin vermediklerini vurgulayan Soykan, şunları kaydetti:

“Ekiplerimiz sürekli sahada ve incelemelerini sürdürüyor. Marketlerdeki ürünlerin son kullanma tarihlerini ve etiketlerini kontrol ediyorlar ve usulsüzlük tespiti sonrası idari işlem yapmaktan çekinmiyorlar. Bundan sonra bu tür usulsüzlüklere asla izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımız huzur içinde yatsınlar.”

camardihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu