Teknoloji

Lamborghini Revuelto tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

İtalyan lüks otomobil üreticisi Lamborghini, ürün gamına bir yenisini ekledi. Şirket, Aventador’un devamı niteliğindeki yeni Revuelto modeli üzerindeki perdeyi kaldırdı.

Alışıldık V12 motordan güç alan ve bol elektrikle hibrit sistemle gelen Revuelto, yeni tasarım diliyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Revuelto’da yer alan 6.5 litrelik L545 V12 motor tek başına gelerek 814 beygir güç ve 725 Nm tork üretiyor. Bu, onu Lamborghini’nin yola uygun en güçlü 12 silindirli motoru yapar.

İçten yanmalı motor, ikisi ön aksa ve biri 8 vitesli çift kavramalı otomatik şanzımana entegre edilmiş üç elektrik motoruyla çalışıyor.

Bu sayede 1001 hp güç açığa çıkarken Revuelto, arka tekerlekleri ve öndeki elektrik motorlarını harekete geçiren V12 sayesinde dört tekerlekten çekiş ve tork yönlendirme gibi özellikler sunuyor.

Yeni Lamborghini Revuelto, kalkış kontrol özelliği etkinleştirildiğinde 0-100 km/s hızlanmasını 2,5 saniyede tamamlıyor.

0-200 km/s hızlanmasını 7 saniyenin altında gerçekleştiren üstün otomobilin son hızı da 350 km/s ile son buluyor.

Lamborghini Revuelto fiyatı

Genel olarak Lamborghini, Revuelto’nun Aventador Ultimae’den yüzde 61 daha verimli olduğunu ve yüzde 66 daha fazla bastırma kuvveti uyguladığını belirtiyor. Lamborghini Revuelto, İtalya’da 500.000 Euro’luk bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu